Zostań Mistrzem Księgowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wielu właścicieli firm nie dostrzega wartości w swojej księgowości, więc zwykle ją ignorują. Jednak po tym, jak dowiesz się o wartości aspektów finansowych firmy, będziesz chciał szybko opanować księgowość małych firm. Poniższe trzy kroki sprawią, że system księgowy przekształci się z przeszkód w cenne narzędzie, które można wykorzystać do rozwoju firmy.

1. Korzystanie z uaktualnionego systemu rachunkowości

Najważniejszym elementem systemu księgowania wartości dodatniej jest jego aktualizacja. księgowość małej firmy ma tendencję do pozostawania w tyle, ponieważ jest często określana jako mało priorytetowa. Uwierzcie mi, całkowicie to zrozumiem, ponieważ prowadzenie małej firmy jest trudne i wiele jest do zrobienia; wiele spraw jest naprawdę ważniejsze niż księgowość.
Ale jednym ze sposobów, jest mieć pewność, że księgi są aktualizowane codziennie. Codzienna księgowość jest niezwykle wydajna, ponieważ każdego dnia masz dostęp do kluczowych wskaźników biznesowych. Każda osoba, którą kiedykolwiek uczyłem techniki codziennej księgowości, powiedziała, że był to przełom dla ich małej firmy. Aktualizacja ksiąg każdego dnia może wydawać się trudnym zadaniem. Dla mnie prowadzenie codziennej księgowości jest jak zrobienie codziennie rano filiżanki kawy. Zazwyczaj zajmuje mi to 5-15 minut dziennie i daje mi pełną kontrolę nad finansami naszej firmy.

2. Zdobywanie wiedzy dzięki raportom

Sprawozdawczość finansowa to kolejny krok na drodze do opanowania księgowości w małych firmach. Wspaniałą rzeczą w prowadzeniu ksiąg na bieżąco jest to, że masz w czasie rzeczywistym sprawozdawczość finansową na temat swojej działalności przez cały czas. Tworzenie budżetu dla małej firmy również pomaga utrzymać się na dobrej drodze. Dzięki budżetowi możesz porównać swoje oczekiwania z rzeczywistą wydajnością. Szukaj dużych rozbieżności między rzeczywistością a oczekiwaniami, a następnie w razie potrzeby dostosuj model biznesowy.
Nie zachwycaj się przeszłością, obsesyjnie podchodź do przyszłości raportowania biznesowego. Nie bądź właścicielem firmy, który patrzy na zysk i stratę oraz bilans do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Nie jest to wystarczająco dobre, aby stać się odnoszącym sukcesy przedsiębiorstwem. Przyjrzyj się temu, co się wydarzyło i użyj intuicji na temat tego, co się dzieje, a następnie użyj obu do stworzenia prognozy. Pozwoli to na zidentyfikowanie potencjalnych problemów, jak również możliwości, tak aby można było wykonać krytyczne punkty obrotu, aby osiągnąć swoje cele.

3. Utwórz narzędzie wzrostu finansowego


Ostatnim krokiem w opanowaniu księgowości małych firm jest zrozumienie, że jest to narzędzie, które można wykorzystać do rozwoju firmy. Nie postrzegaj swojej księgowości jako przeszkody, ani po prostu jako czegoś, czego potrzebujesz do corocznego składania zeznań podatkowych. Przyjrzyj się swojej księgowości jako narzędziu, które możesz wykorzystać do rozwoju swojej firmy. Inteligentni właściciele firm prowadzą swoją działalność na podstawie faktów i liczb, a nie na podstawie swoich uczuć.