W jaki sposób prowadzona jest księgowość zewnętrzna w firmie?

Nowi klienci naszych usług księgowych w ramach zlecania mają zazwyczaj dwa główne pytania: jak to działa i ile kosztuje? Odpowiedź na oba pytania nie jest ani prosta, ani z góry określona. Potrzeby każdego klienta są inne, podobnie jak ich biuro rachunkowe. Dlatego sposób działania naszych zewnętrznych usług księgowych i cena zmieniają się w zależności od klienta. Aby powiedzieć nowemu klientowi, jak działają nasze usługi księgowe i ile będą one kosztować, należy odpowiedzieć na serię pytań. Oto główne punkty naszego outsourcingu usług księgowych.

Indywidualny system księgowy dla każdego klienta

Potrzeby każdego klienta są inne, tak samo jak usługa i cena. Jesteśmy dumni z faktu, że tworzymy usługi księgowe dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Przykładem może być sytuacja, w której klient w każdy poniedziałek musi zobaczyć określony raport z aktualnymi informacjami finansowymi, aby móc prowadzić swoją działalność.

Z drugiej strony, inny klient może po prostu chcieć zobaczyć miesięczny rachunek zysków i strat oraz bilans. Aby ustalić, w jaki sposób nasze usługi księgowe mogą najlepiej pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej, rozpoczynamy od dokładnej oceny potrzeb.

Bezpieczeństwo: Uzyskiwanie dostępu do ksiąg i informacji bankowych.

Następnym ważnym pytaniem, które otrzymujemy, jest dostęp. W jaki sposób zamierzamy uzyskać dostęp do systemu i ich działalności finansowej? Zawsze prosimy, aby klienci korzystali z naszego programu w swoim biurze na dedykowanym komputerze/serwerze księgowym lub aby korzystali z usługi hostingu chmury obliczeniowej. Powodem tego jest fakt, że ciężar dostępu do dokumentacji przedsiębiorstwa powinien spoczywać na biurze rachunkowym, a nie na przedsiębiorstwie. Idealnie byłoby, gdyby dostęp nie stanowił problemu dla żadnej ze stron. Uważamy jednak, że dostęp do pliku dokumentów i informacji finansowych powinien zawsze znajdować się na wyciągnięcie ręki.
Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób uzyskamy dostęp do informacji bankowych, kart kredytowych i innych informacji finansowych. Akceptujemy jedynie dostęp księgowych do Państwa informacji finansowych. Twój księgowy nigdy nie powinien mieć dostępu do przesyłania pieniędzy w Twoim imieniu. Twoim głównym zmartwieniem powinno być upewnienie się, że Twój księgowy nie kradnie, a dzieje się to poprzez ustanowienie odpowiedniego zabezpieczenia Twoich kont. Twoja instytucja finansowa powinna być w stanie zapewnić użytkownikowi tylko dostęp do widoku jeśli nie może zmienić banku.

Opłaty tygodniowe, miesięczne lub kwartalne

Ile kosztują nasze usługi? Indywidualne usługi księgowe skutkują dostosowywanymi stawkami, więc odpowiedź brzmi, że każdy klient jest wyceniany inaczej. Oferujemy stałe opłaty tygodniowe, miesięczne lub kwartalne, które pomagają utrzymać budżet. Istnieje kilka powodów, dla których pracujemy w ten sposób, ale głównym powodem jest to, że nie mamy klientów rozliczeniowych tylko po to, aby odebrać telefon lub odpowiedzieć na e-mail. Kiedy pracujesz z nami, jesteśmy Twoimi księgowymi i robimy to, co do nas należy. Wiemy, że obciążenie pracą zmienia się z miesiąca na miesiąc. Nasze stawki opierają się na kilku czynnikach, w tym między innymi na: wielkości transakcji, sposobie wykonania pracy (zdalnie, na miejscu lub w połączeniu obu tych czynników), częstotliwości wykonywania aktualizacji i wielu innych specyfikacji. Jedną z rzeczy, z której jesteśmy dumni, jest trafienie w budżet. Jeśli masz określony budżet, który musisz ograniczyć do prowadzenia księgowości, możemy zaprojektować system księgowy dostosowany do Twoich potrzeb i budżetu.

Księgi w programie

W firmie jesteśmy zarówno certyfikowanymi doradcami podatkowymi, jak i absolwentami szkół wyższych. Nasi pracownicy posiadają szeroką gamę kierunków studiów, w tym finanse, księgowość, biznes, matematyka i marketing. Zasadniczo każdy ma doświadczenie zawodowe, choć niekoniecznie musi się koncentrować na księgowości. W ten sposób powstaje bardzo dobre biuro rachunkowe, który zaspokoi Państwa potrzeby. Wszyscy nasi księgowi przechodzą okres szkoleń, aby móc korzystać z systemów i księgowości. Nasz zespół ma ponad 20 lat zbiorowego doświadczenia w księgowości, dzięki czemu będziemy w stanie prawidłowo obsługiwać Twoją księgowość.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych w niepełnym wymiarze czasu pracy i w pełnym wymiarze czasu pracy

Nasze usługi w zakresie księgowości oferują usługi księgowe w niepełnym wymiarze czasu pracy i w pełnym wymiarze czasu pracy. Jest to korzystne dla firmy na kilka sposobów. Po pierwsze, nigdy nie będziesz bez księgowego. Jeśli Twoja księgowa okaże się chora lub na wakacjach, mamy zespół księgowych gotowych wesprzeć Twoją księgowość. Oszczędzisz również pieniądze, nie zatrudniając pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na płacach, świadczeniach, podatkach od wynagrodzeń i urlopach. Jeśli jesteś naszym klientem, możesz do nas zadzwonić lub wysłać e-mail w dowolnym momencie, jeśli masz problem z księgowością lub po prostu masz ogólne pytanie.

Typy klientów, z którymi współpracujemy


Oferujemy księgowość branżową obejmującą m.in.: restauracje, firmy zarządzające nieruchomościami, inwestorów nieruchomości, studia jogi, lekarzy i firmy budowlane. Zawsze byłem szkolony, aby nigdy nie mówić, że za nikogo nie możemy prowadzić księgowości. Powodem jest to, że jeśli mówię, że nie prowadzimy za nikogo księgowości, to nikt o tym nie myśli. Czy masz rację? Prowadzimy księgowośćhttp://acega.pl/ dla małych firm, które nie potrzebują pełnoetatowego księgowego. Szczególnie lubimy pracować z małymi firmami zatrudniającymi od 1 do 25 pracowników, ale będziemy współpracować z większymi firmami. Nasz zespół księgowy jest niezwykle zorientowany na zewnątrz, dlatego lubimy pracować z ludźmi, którzy chcą pracować na zewnątrz. Czas wolny spędzamy na jeździe na nartach, kolarstwie górskim, wędkarstwie muchowym, wędrówkach pieszych i wspinaczce skalnej. Jeśli masz pasję (niekoniecznie musisz uprawiać sport na świeżym powietrzu) poza biurem, to najprawdopodobniej będziemy pracować razem.
Miejmy nadzieję, że dało to Państwu kilka informacji o tym, jak działają usługi księgowości. Oferujemy indywidualne usługi księgowe dla każdego klienta w cenie, na jaką może sobie pozwolić. Cenimy Twoje bezpieczeństwo i zawsze upewniamy się, że Twoje informacje finansowe są poufne. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu usługi księgowe w niepełnym wymiarze czasu pracy i w pełnym wymiarze czasu. Wszyscy jesteśmy absolwentami szkół wyższych z pasją pomagania małym firmom w osiągnięciu sukcesu. Ponadto wszyscy cieszymy się własnymi pasjami poza biurem.